Gofry

Chleby, bułki, ciasta, ciasteczka i inne wypieki.

Gofry

Postprzez mark33 » niedziela, 20 gru 2015, 17:26

:D Co by tu upichcić przy niedzieli, racuchy eeee :D robię często w Bielsku, naleśniki - oklepany temat, gofry to jest to :lol: W końcu przetestuję tacki gofrowe w tosterze. Wiem, że to żadne gotowanie ale przepis się sprawdził a często korzystam z forum jak z własnej książki kucharskiej, to wpisałem i ten prosty deser.
Chrupiące, lekkie jak piórko :-). Gofry rosną głównie dzięki dokładnemu ubiciu białek i delikatnemu ich wymieszaniu z resztą składników. Pyszne z bitą śmietaną i owocami. Ale u mnie spełniły funkcję sprzątania lodówki czyli resztka mleka, jakieś powidła, dżem. Robiłem z pół porcji wyszło 4 wypieki czyli 8 gofrów.

Składniki:

2 szklanki mąki pszennej
2 szklanki mleka
1 łyżeczka proszku do pieczenia
szczypta soli
1 - 2 łyżki drobnego cukru do wypieków
1/3 szklanki oleju słonecznikowego
2 jajka (żółtka oddzielone od białek)

Rozgrzać gofrownicę.

Wszystkie składniki oprócz białek zmiksować na gładką masę ( miksowałem trzepaczką ale po ubiciu białka, wiadomo o co biega). Białka ubić na sztywną pianę i bardzo delikatnie wymieszać z ciastem.

Piec w gofrownicy przez około 2 - 3 minuty (w mojej "maszynce" 5 minut), do rumianego koloru. Studzić na kratce. Podawać z bitą śmietaną lub ulubionymi dodatkami.
Załączniki
mark33

Re: Gofry

Postprzez Wiedźma » poniedziałek, 21 gru 2015, 11:45

Marku! Znowu mnie pozytywnie zaskoczyłeś :D .
Fajny przepis na gofry, takie do piwa :)
http://www.doradcasmaku.pl/przepis/3511 ... zanem.html
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
Wiedźma

Postprzez mark33 » poniedziałek, 21 gru 2015, 19:18

O jakie fajne z boczkiem trzeba uskutecznić, a właśnie wymyśliłem zielone ze szpinakiem :) Ciekawe, że Michael robi na drożdżach ale w sumie i to ciasto i to ciasto :lol: ale że nie dał nic wyrosnąć :roll:
mark33

Postprzez Wiedźma » poniedziałek, 21 gru 2015, 21:18

mark33 napisał(a):Ciekawe, że Michael robi na drożdżach ale w sumie i to ciasto i to ciasto ale że nie dał nic wyrosnąć

Jak ma coś urosnąć to urośnie ;) .
A tak poważnie. Ja robiąc pizzę, też ciastu nie daję wyrosnąć :).
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
Wiedźma

Postprzez mark33 » wtorek, 22 gru 2015, 20:19

Jak na cienkim to jak najbardziej się zgadzam :) Na grubym nie robię bo nie lubię więc nie wiem czyli tez się zgadzam :lol:
mark33

Postprzez Wiedźma » środa, 23 gru 2015, 11:04

mark33 napisał(a):Jak na cienkim to jak najbardziej się zgadzam :) Na grubym nie robię bo nie lubię więc nie wiem czyli tez się zgadzam :lol:

No to się zgadzamy :lol:
Wiedźma

Postprzez berotoko » środa, 30 mar 2016, 15:28

Bardzo dobry przepis znam i stosuję o dawna - zawsze wychodzi :lol:
berotoko

Powrót do Piekarnia