sałatka na zimę

sałatka na zimę

Postprzez sławuś » czwartek, 27 wrz 2012, 19:14

poszukuję dobrego -prostego-sprawdzonego przepisu na surówkę na zimę. taką w słoiki do obiadku...
...i ósmego dnia Pan stworzył Renault....
sławuś

Re: sałatka na zimę

Postprzez pawełek » czwartek, 27 wrz 2012, 20:48

Sławuś, musisz sprecyzować swoje smaki ;)
Bo ja na przykład lubię buraki, ale nie przepadam za papryką świeżą... No i problem, bo jest przepyszna sałatka, z buraczków i papryki, którą robi moja mama, zajada się nią moja córka, ale to nie dla mnie.
Dla każdego to, co lubi...
Tylko idiota ma porządek, prawdziwy geniusz panuje nad chaosem!
Pozdrawiam
Paweł
http://dookolastola.blogspot.com
pawełek

Postprzez pedro » czwartek, 27 wrz 2012, 21:18

Najlepszy jest tzw. "śmietnik", czyli co się nawinie to do sałatki. Osobiście lubię sałatki dobrane kolorystycznie. Tak aby była paleta barw. Fajnie wygląda kapusta biała, papryka (różne kolory), zielone pomidory (akurat czas na nie), cebula, marchew, pieczarka, ogórek. Wszystko pokroić (poszatkować) na cienkie plasterki (paski, krążki), posolić, odczekać aż puści sok i zmięknie. Pakować w słoiki same warzywa. Do powstałego soku dodać sporo gorczycy, trochę pieprzu ziarnistego, kilka pokruszonych listków laurowych, ziele angielskie. Na litr soku dodać pół litra octu i 30 dkg cukru. Zagotować. Gorącą zalewą zalać warzywa w słoikach, zakręcić i pasteryzować. Słoiki litrowe 30 minut, półlitrowe 20 minut.
Pozdrawiam pedro
pedro

Postprzez sławuś » piątek, 28 wrz 2012, 14:20

właśnie o coś takiego mi chodziło!! dzięki pedro!! gdyby jeszcze były jakieś dobre przepisy to polecam się pamięci
sławuś

Postprzez sławuś » niedziela, 14 paź 2012, 15:10

Pedro, zrobiłem sałatkę w/g twojego przepisu. wyszło super dzisiaj do obiadu był otworzony słoik-tak na próbę. wyszło super!! wielkie dzieki za przepis
sławuś

Powrót do Spiżarnia