Spiżarnia Piwnica Ziemianka

Re: Spiżarnia Piwnica Ziemianka

Postprzez wylot » środa, 9 lut 2011, 13:13

A izolacja? Nie dałeś nic? Obawiam się że przy wysokich wodach gruntowych po 2-3 latach wyjdzie grzyb na ścianach i podłodze. Wentylacja to za mało. Obym się mylił...
wylot

Postprzez daro » środa, 9 lut 2011, 13:36

W tym roku ułożę terakotę i podłoga będzie miała spadek ku drzwiom . Podniesie się od 10 do 5
cm . Woda jeśli będzie to będzie przed drzwiami , skąd będzie przepompowywana . Oprócz tego pod podłogą będzie 2 cm szlichta z hydroczymś . Nie będzie problemów .Wyizolowanie całej piwnicy to nie jest dobry pomysł. Zostają schody 4 m2 , które muszą gdzieś odprowadzić wodę . Skos podłogi , jej podwyższenie i pompa to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie . Można oczywiście robić drzwi przed zejściem w dół , ale ja chciałem właśnie taka bryłę .
Pijąc powinno się znać miarę, w przeciwnym razie można wypić za mało!
daro

Postprzez wylot » środa, 9 lut 2011, 16:24

A nie boisz się erozji tych bloczków? Pisze o tym bo mamy podobny problem w garażu naszego budynku. Po 5 latach wyszedł grzyb z powodu złej izolacji pod fundamentami, a wody też są dość wysoko.
wylot

Postprzez daro » czwartek, 10 lut 2011, 08:05

Nie wiem co mam ci odpowiedzieć?? Można się bać i nic nie robić . Bałem się , czy mi nie starczy sił , pieniędzy . To ,że mój wnuk będzie musiał podkleić płytkę , bo odpadnie :lol:
Nie jestem budowlańcem , ale chyba najczęściej kostka betonowa rozsypuje się w warunkach zmiennej temperatury . Jest mokra ,ścina mróz , woda pęcznieje . Kilka , czy kilkanaście takich cykli i wtedy :evil: U mnie są temperatury dodatnie , nie ma soli drogowej . Czyli , Nie boję się .
Poza tym piwnica stoi , jest zrobiona , nic się nie da zrobić , a i tak wszystko zrobiłbym tak samo.
daro

Postprzez wylot » czwartek, 10 lut 2011, 10:42

Nie odbieraj moich słów jako krytyki. Po prostu mam u siebie problem z wodami gruntowymi więc napisałem. Jestem pod dużym wrażeniem Twojej pracy. Sam bym się nie porwał na takie zadanie ;)
wylot

Postprzez OLINKA » czwartek, 10 lut 2011, 20:53

No to już wiem gdzie można zrobić jakiś zlot i basen i piwnica pełna piwa..... marzenie :lol: :lol: :lol:

Daro gratulacje !!!
OLINKA

Postprzez stokrotka » czwartek, 10 lut 2011, 22:35

Mnie również podoba się Ta piwniczka. A pomyśleć, że moja ciotka taką przedwojenną ziemiankę zlikwidowała! Niemodna im się zrobiła :( . Podłoga to klepisko było. Pamiętam, że jako dzieciaki "odwiedzaliśmy" ją i wybieraliśmy co lepsze owoce :D . Kartofle też tam przechowywali.
stokrotka

Postprzez radzio » czwartek, 10 lut 2011, 23:28

Daro, gratuluję zrealizowania swoich planów. Ja mam taką piwniczkę zbudowaną w 1938 roku. Jak na 73 lata, to trzyma się zupełnie dobrze. Niestety woda na wiosnę i podczas roztopów wypełnia ją do poziomu około 50 cm. Nie mam wylewki na posadzce tylko właśnie klepisko. Wilgotność w środku, to pewnie jakieś 90%! Wiesz, co? Nigdy w życiu jej nie zlikwiduje! Pewnie przyjdzie taki moment, że zrobię posadzkę i ją wyremontuję ale w tej chwili nie ma lepszego miejsca na przechowywanie piwa. Sprawuje sie bardzo dobrze, nawet wtedy kiedy wszystkie butelki pływają :)
Obrazek
Zapraszam do galerii. Chłopaki mają potencjał i już nie stoją "po klatkach"

I jeszcze to...z pozdrowieniami dla mg
http://www.youtube.com/watch?v=dl2-2znG6L0
radzio

Postprzez daro » piątek, 11 lut 2011, 13:57

Radziu .Pływające butelki mają tą zaletę , że jakaś część jest blisko drzwi . Co do wysokiej wody to może nie będzie takiej jak w ostatnim roku .Miejscowi , myślę o starszych ludziach , nigdy czegoś takiego nie widzieli . Woda jest w miejscach , w których nigdy jej nie było . Twoja piwnica przeżyła lata 40 70 80 , weszła w XXI wiek , myślę że nic jej nie będzie ,a po unowocześnieniach niekoniecznie . Może lepszy byłby regał , a piwnica bez modernizacji .
Olinko . Jeszcze Was nie znałem , a tknęło mnie ,żeby wybudować takie coś .Myślę sobie .Poznasz fajnych ludzi i ooo .Jak znalazł.
Pozdrawiam :D :D
daro

Postprzez radzio » czwartek, 2 cze 2011, 22:35

daro napisał(a):Myślę sobie .Poznasz fajnych ludzi i ooo .Jak znalazł.
Pozdrawiam :D :D

To zdanie już nie jest aktualne (czas się nie zgadza)! Tak sobie to napisałem. Może coś dalej się rozwinie? ;)
Obrazek
Zapraszam do galerii. Chłopaki mają potencjał i już nie stoją "po klatkach"

I jeszcze to...z pozdrowieniami dla mg
http://www.youtube.com/watch?v=dl2-2znG6L0
radzio

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Spiżarnia