A co zrobić z polędwicą?

Re: A co zrobić z polędwicą?

Postprzez wielkopolanin » niedziela, 26 wrz 2010, 20:53

Polędwica gotowana Na świecie występuje niezliczona ilość gatunków polędwicy mimo, że zasadnicze fazy wyrobu polędwicy są takie same. Wyróżnić można polędwice surowe (polędwice suszone na powietrzu i polędwice wędzone) oraz polędwice gotowane. Popularność niektórych rodzajów i gatunków polędwic zależy w dużej mierze od klimatu i tradycji wędliniarskich danego kraju czy regionu.
"Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste."
wielkopolanin

Postprzez tito » poniedziałek, 27 wrz 2010, 10:47

witam ja np; nieraz używam polędwicy do salcesonu parzę kilka min przecinam na pół wzdłuż wkładam do poliamidu na długość wkładam resztę farszu i po sparzeniu w salcesonie przez całą długość jest kawał delikatnego mięcha
tito

Postprzez OLINKA » wtorek, 7 gru 2010, 20:39

Witam !!! Mnie ostatnio "naszło" na polędwicę i robię ją często . Nawet dzisiaj brzydka pogoda mnie nie zniechęciła i sobie uwędziłam dwie świętami. Oczywiście do świąt nie będzie po niej śladu więc zrobi się nową. Peklowana przez 24 h z nastrzykiem w ilości 4 % w stosunku do wagi mięsa. Wędzona 3,5 h w gorącym dymie. Następnie przypiekana do osiągnięcia wew. 70 st.c

OLINKA

Poprzednia strona

Powrót do Wędzonki