Zioła

Zioła

Postprzez Tosia » niedziela, 20 lut 2011, 07:55

W nocy toczyła się ciekawa rozmowa na temat soku brzozy, ale niestety wszystko zniknęło więc może te dyskusje przenieść w takie miejsce gdzie nie zniknie.
Crael może wpiszesz tu wszystko na temat tego soku.
Tosia

Re: Zioła

Postprzez Wiedźma » niedziela, 20 lut 2011, 08:33

Znalazłam w necie fajny opis gatunków brzóz i zastosowanie
http://survival.strefa.pl/r/brzoza.htm
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.
Wiedźma

Postprzez BAD-GIRL » niedziela, 20 lut 2011, 08:43

Pamiętam , kiedyś zafundowałam sobie detoks z soku brzozowego i efekty były pozytywne ;)
Muszę przyznać jednak, że sam czysty sok jest mdły i wg. mnie paskudny. O niebo lepiej smakuje z jakimś dodatkiem np. sok z dzikiej róży.
Przyjaźń powiększa szczęście i pomniejsza nieszczęście... podwajając naszą radość i dzieląc na pół smutek.
Joseph Addison
BAD-GIRL

Postprzez Crael » niedziela, 20 lut 2011, 13:11

Brzoza to nie tylko sok, ale i liście.
Zacznę od końca.
Młode liście brzozy są doskonałym antidotum na pocenie się stóp i na nieprzyjemny zapach stóp.
Zbieramy młode listki brzozy i okładamy nimi świeżo wymoczone w wodzie z solą (np Kłodawską niejodowaną) stopy. Zakładamy bawełniane skarpety i powracamy do codziennych czynności.
Liście zmieniamy 1-2 razy dziennie. Już po 2-3 dniach efekt powinien być wyczuwalny.
Dla lepszego efektu liście można trochę potraktować tłuczkiem do mięsa (stroną z drobnymi ząbkami)
Nie stosujemy w tym czasie różnych dezodorantów i.t.p.
W tym kraju, to nawet życie jest nielegalne (napis na murze)
Crael

Postprzez radzio » niedziela, 20 lut 2011, 20:35

Fajnie, że taki temat się pokazał. Powszechnie wiadomo, że do niektórych potraw, właściwie do ogromnej większości, lepiej jest zastosować świeże zioła. Są bardziej aromatyczne, smaczniejsze i ogólnie dużo lepsze. Zawsze kupowałem doniczki z ziołami w markecie, ale nie starczały na długo. Nie chciały odrastać i zazwyczaj po dwóch, trzech tygodniach marniały. Dziś postanowiłem wyhodować je od nasionka.

Kupiłem nasiona:
- majeranku,
- bazylii
- mięty
- lebiodki (oregano)

Posiałem je w pojemniczkach, przykryłem wieczkiem z dziurkami i czekam na kiełkowanie.

Po wykiełkowaniu mam zamiar siewki posadzić w jednej donicy i cieszyć się swoimi ziołami przez długi czas. Nigdy tego wcześniej nie robiłem i nie mam żadnego doświadczenia. Może ktoś z Was już zajmował się tym i mógłby służyć cennymi radami?
Obrazek
Zapraszam do galerii. Chłopaki mają potencjał i już nie stoją "po klatkach"

I jeszcze to...z pozdrowieniami dla mg
http://www.youtube.com/watch?v=dl2-2znG6L0
radzio

Postprzez wena » niedziela, 20 lut 2011, 20:59

No ja życzę Ci szczęścia. Oby się udało. Na wiosnę Renia coś tam sieje w ogródku. Mamy swierzy szczypiorek, miętę. To chyba wszystko.
wena

Postprzez pedro » niedziela, 20 lut 2011, 21:22

U mnie od dwóch lat rośnie mięta i melisa. Szczypiorek to rośnie teraz na oknie w doniczce (wrzucę zdjęcie). Fajne, mrożone zioła i mieszanki można kupić w sieci Aldi.
Pozdrawiam pedro
pedro

Postprzez radzio » niedziela, 20 lut 2011, 21:45

Pedro, ja mrożę zioła od dawna (natka pietruszki, lubczyk, szczypiorek, koper, szałwia, mięta)… te, które rosną u mnie na działce. Po zebraniu trzeba je dokładnie umyć, dobrze wysuszyć (stosuję do tego wirówkę do sałaty), posiekać i do zamrażarki. Tak przygotowane ładnie się przechowują i daje się je dobrze rozdzielać (nie "kleją" się).
Tym razem chciałem spróbować czegoś innego. Fajnie wygląda taki bukiet z ziół w kuchni.
Obrazek
Zapraszam do galerii. Chłopaki mają potencjał i już nie stoją "po klatkach"

I jeszcze to...z pozdrowieniami dla mg
http://www.youtube.com/watch?v=dl2-2znG6L0
radzio

Postprzez OLINKA » niedziela, 20 lut 2011, 21:52

A ja zawsze mam w doniczce ( oczywiście latem ) bazylię. kiedyś kilka lat wstecz posadziłam tez miętę i szałwię i od tamtej pory zawsze na wiosnę puszczają nowe pędy i się rozrastają i już mam spore kępki. Szałwi np. używam jak robimy rybę na grillu i wtedy zawijam ją razem z rybką, masłem w folię i na grill.

P.S. Właśnie napisałam 100 post :lol:
OLINKA

Postprzez pedro » niedziela, 20 lut 2011, 22:35

OLINKA napisał(a):P.S. Właśnie napisałam 100 post :lol:

To musisz z tej okazji coś otworzyć :lol:

A tu mój szczypiorek :D .
Załączniki
Pozdrawiam pedro
pedro

Następna strona

Powrót do Inne